Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

TRILAB staje się częścią Prusa Research!

TRILAB to firma z siedzibą w Hradec Králové w Czechach, założona w 2016 roku przez Vojtěcha Tambora i Michala Boháča.

PRUSA Research to jeden z największych producentów drukarek 3D typu FDM / FFF na świecie. Do tej pory był jednoznacznie kojarzony z rynkiem urządzeń amatorskich i hobbystycznych. Łącząc się z TRILAB – wkroczył w segment urządzeń profesjonalnych.

Zarówno założyciele, jak i cały zespół Trilab pozostają w strukturach firmy, która od teraz będzie działać jako „Trilab – A Prusa Research Company”.

Drukarki Trilab 3D działają na zasadzie tzw. kinematyki delta, gdzie ruch głowicy drukującej jest kontrolowany przez trzy ramiona ułożone w kształcie trójkąta. Wśród klientów firmy, są firmy związane z branżą motoryzacyjną, ale także producenci szkła z Lasvit. Wykorzystują drukarki 3D do produkcji prototypów części technicznych swoich opraw.

Obecnie TRILAB oferuje dwa modele, Deltiq 2 i bardziej zaawansowany Azteq, który ma w pełni podgrzewaną komorę zabudowy, co pozwala na zastosowanie wielu materiałów inżynierskich. Jest to unikalna funkcja dla urządzeń delta. Azteq zawiera również szereg innych funkcji, które z pewnością przydadzą się w produkcji AM, w tym zdalne sterowanie, magnetyczne głowice drukujące z szybką wymianą, zaawansowane hotendy i wiele innych. Jest w stanie niezawodnie drukować z materiałów takich jak ABS, ASA, PA, PC, PP, a także standardowych: PLA, PETG i CPE.

Dzięki połączeniu – Prusa Research rozszerzy swój zakres w druk 3D i jednocześnie wniknie w świat B2B.

„Trilab produkuje wysokiej jakości drukarki dla sektora korporacyjnego i cieszy się w tej dziedzinie bardzo dobrą opinią. Nasze drukarki przeznaczone są głównie dla użytkowników domowych, są open-source i takie podejście może być ograniczeniem w obszarze wielkiego przemysłu” – komentuje Josef Průša, który nie ukrywa, że obszar przemysłowy może być katalizatorem na dalszy rozwój firmy.

38500,00 

AzteQ to przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM o polu roboczym Ø 300 mm (X, Y) × 400 mm (Z) z zamkniętą, aktywnie ogrzewaną komorą do 80°C, zapewniając najwyższej jakości druk 3D.

14300,00 

TRILAB DeltiQ 2 to niezawodna drukarka 3D o polu roboczym Ø 250mm (X, Y) × 300mm (Z) wykonana z wysokiej jakości komponentów, która przeznaczona jest do profesjonalnego druku 3D.

16200,00 

TRILAB DeltiQ 2 Plus to drukarka 3D pracująca w technologii FDM o o polu roboczym Ø 250mm (X, Y) × 500mm (Z). Drukarka 3D przeznaczona jest do profesjonalnego druku 3D.