Druk wysokiej rozdzielczości Prototypy i produkcja niskoseryjna
Wprowadzamy nowe możliwości do pierwszego na świecie systemu druku 3D z metalu możliwego go używania także w środowisku biurowym.

Praca także w biurze
Eliminacja laserów i proszku metalowego pozwala na bezpieczne korzystanie z systemu w środowisku biurowym. Do pracy nie potrzeba też żadnych dodatkowych urządzeń – wystarczy zasilanie i połączenie z internetem.

Prosta obsługa
Od uproszczenia przygotowania modelu do generowania łatwo usuwalnych popper, Studio System oferuje prostotę obsługi druku 3D z metalu w środowisku biurowym. Zintegrowane oprogramowanie automatyzuje cały proces i pozwala na uzyskiwanie doskonałych elementów.

Skalowalny
Zaprojektowany do łatwej adaptacji do różnych wymagań. Oprogramowanie generuje plan produkcji zoptymalizowany do wielu modeli jednocześnie co zwiększa wydajność płukania i spiekania pozwalając na skalowanie produkcji do wymagań.

Kompleksowe rozwiązanie
Desktop Metal Studio System+ składa się z trzech współpracujących ze sobą urządzeń które automatyzują proces druku 3D. Ściśle zintegrowane z oprogramowaniem pozwalają na bezproblemowe tworzenie obiektów z metalu – od projektu cyfrowego do gotowej części – także bezpośrednio w Twoim biurze.

Drukarka
Drukarka ekstruduje materiał dostarczany w postaci prętów metalu spojonych specjalnym polimerem – podobnie jak w technologii FDM. Dzięki temu wymagania bezpieczeństwa pracy są dużo niższe niż w przypadku drukarki laserowej a dodatkowo można korzystać z opcji dających lżejsze obiekty bez utraty wytrzymałości jak np. wypełnienie z zamkniętymi komórkami (closed-cell infill).
Obszar drukowania W 30 x D 20 x H 20 cm
Wydajność do 16 cm3/h
Min. warstwa 50 µm
Pobierz specyfikację

Płuczka
Płuczka przygotowuje zieloną (wydrukowaną) część do spiekania przez wypłukanie dużej części polimeru łączącego drobinki metalu. Bardzo niski poziom emisji oparów powoduje, że niepotrzebna jest dodatkowa wentylacja i można jej używać także bezpośrednio w biurze. Dzięki automatycznemu filtrowaniu i odzyskiwaniu rozpuszczalnika nie ma też potrzeby uzupełniania rozpuszczalnika za każdym użyciem.
Ilość rozpuszczalnika max. 17,4 L
Opary Nie wymaga wentylacji
Wymiary W 74 x H 102 x D 57 cm
Pobierz specyfikację

Piec
W pełni automatyczny piec do spiekania o wymiarach pozwalających na wprowadzenie go przez typowe drzwi biurowe. Precyzyjnie dopasowane do konkretnego obiektu i materiału profile pracy zapewniają, że każdy spiekany element jest odpowiednio nagrzewany i studzony aby zapewnić brak naprężeń mechanicznych charakterystycznych dla druku laserowego.
Zasilanie gazem Butle 900l lub sieć lokalna
Max. temperatura 1400 ºC
Wymiary W 138 x H 162 x D 75 cm
Pobierz specyfikację
Nowe możliwości Studio System +
Nowy system oferuje taką samą łatwość obsługi i instalacji jak oryginalna wersja Studio System, rozszerzone o nowe możliwości drukowania i skalowania produkcji.

Druk wysokiej rozdzielczości
Nowa, wymienna głowica 250μm i dostosowane profile drukowania pozwalają na osiągnięcie jeszcze wyższej rozdzielczości druku – dokładniejsze i mniejsze elementy, poprawiona szczegółowość i jakość powierzchni.

Podgląd video
Wbudowana w drukarkę kamera pozwala na podgląd na żywo całego procesu za pomocą dowolnej przeglądarki. Użytkownik może dzięki temu monitorować przebieg drukowania.

Wydajniejsze płukanie i spiekanie
Półki z możliwością układania w stosy zwiększają pojemność płuczki i pieca zapewniając ich większą przepustowość. Zwiększona wydajność eliminuje wąskie gardła typowe dla etapów płukania i spiekania.

Jeszcze lepsza jakość
Nowa, grafitowa retorta do pieca zaprojektowana aby zapewnić stabilniejszy rozkład temperatury i lepszy przepływ gazu, daje w efekcie jeszcze lepsze części.

Niższe koszty operacyjne
Możliwość podłączenia pieca do zewnętrznej instalacji zmniejsza koszty operacyjne co w efekcie zmniejsza także koszt produkcji każdego elementu.

Skonfiguruj Studio FleetTM
Nowe, konfigurowalne zestawy sprzętowe zwiększają efektywność przy niskoseryjnej produkcji wysokiej jakości części metalowych.
Jak to działa?

1. PRZYGOTOWANIE
Nasze oprogramowanie w chmurze przygotuje Twój projekt do druku z pliku STL lub CAD, automatycznie doda podpory i ustali parametry druku w oparciu o geometrię i wybrany materiał.

2. DRUKOWANIE
Warstwa po warstwie, zielona część zostanie wydrukowana z wybranego materiału dostarczanego w prętach spojonych specjalnym polimerem. Proces ten, podobny do FDM, nazywa się Bound Metal Deposition™.

3. PŁUKANIE
Wydrukowana część zostaje wypłukana w specjalnym rozpuszczalniku który usuwa większość polimerowego spoiwa i przygotowuje obiekt do spiekania przez utworzenie porowatej struktury.

4. SPIEKANIE
Spiekanie odbywa się w temperaturze bliskiej temperaturze topnienia dla danego materiału. W ten sposób usuwamy resztę spoiwa a cząsteczki metalu łączą się tworząc obiekt o gęstości 96-99,8%.

Proces kontrolowany przez oprogramowanie
Oprogramowanie Fabricate™ automatyzuje nawet najbardziej wymagające aspekty procesu produkcji. Automatycznie generuje łatwo usuwalne podpory i tworzy niestandardowe plany płukania i spiekania dostosowane do geometrii i materiału dla każdej części w procesie produkcji. Dzięki temu wyprodukowanie wysokiej jakości części metalowych jest proste i nie wymaga niestandardowego oprzyrządowania czy dedykowanego operatora.
Ręczne usuwanie podpór
Dzięki Separable Supports™ drukarka oddziela podpory od modelu za pomocą opatentowanej warstwy Ceramic Release Layer™ która kruszy się po wypaleniu w piecu. To dlatego do usuwania podpór nie potrzeba używać praktycznie żadnych narzędzi.
Eksperci metalurgii
Studio System+ pozwala na używanie szerokiego zakresu stopów do druku 3D – włączając w to stal nierdzewną, stal narzędziową czy miedź. Wprowadzenie każdego stopu poprzedzone jest rygorystycznymi testami i badaniami prowadzonymi przez wiodące w branży metalurgicznej firmy. Wszystko po to aby nasze materiały spełniały lub przewyższały standardy branżowe.
Pobierz specyfikację materiału 17-4 PH
Podstawowe stopy
17-4PH
AISI 4140
wytrzymała i odporna na korozję stal nierdzewna niskostopowa stal węglowa o wysokiej twardości i wytrzymałości
316 L
Copper
odporna na korozję w wysokich temperaturach stal nierdzewna dla dobrego przewodnictwa cieplnego i elektrycznego
Inconel 625
H13
wysoce wytrzymały i odporny na korozję w wysokich temperaturach superstop twarda i odporna na ścieranie w podwyższonych temperaturach stal narzędziowa
Pobierz specyfikację 17-4PH
Pobierz specyfikację 316 L

Nie znaleziono produktów, których szukasz.